Wykład 15 - Mój Projekt Permakulturowy

Ćwiczenie projektowe uprawniające do uzyskania Dyplomu Ukończenia Kursu Projektowania Permakulturowego (PDC)

itamy w naszej Szkole Projektowania Permakulturowego!

Szkoła Projektowania Permakulturowego to projekt edukacyjny tworzony z pasją. To oddolna inicjatywa mająca na celu propagowanie idei permakultury oraz edukację w zakresie projektowania permakulturowego i dyscyplin z nim związanych, za pośrednictwem Internetu. Naszym celem jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców, nieosiągalne innymi drogami. Nasze wykłady i kursy kierujemy do polskich odbiorców, dlatego przygotowujemy je po polsku.

Tu publikujemy wykład piętnasty - "Mój Projekt Permakulturowy"

Wykład ten stanowi instruktaż, jak wykonać Ćwiczenie Projektowe, niezbędne aby uzyskać Certyfikat PDC
(Permaculture Design Certificate)

Wykład ten przeznaczony jest WYŁĄCZNIE dla osób, które:
- ukończyły Wykłady 1- 14
- pragną uzyskać Certyfikat Kursu Projektowania Permakulturowego - PDC


Poniżej znajdziesz więcej informacji - o zespole, prowadzącym, curriculum kursu, jak i odpowiedź na kilka najczęściej zadawanych pytań.

UWAGA: Zanim kupisz ten wykład zapoznaj się proszę z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania (Część ósma tego wykładu, dostępna za darmo TUTAJ).

Kurs to nie tylko wykłady w formie wideo, to także krótkie quizy wiedzy, a przede wszystkim możliwość dyskusji z innymi uczestnikami kursu w komentarzach pod lekcjami oraz w dedykowanej wyłącznie dla kursantów grupie prywatnej na Facebooku.

Program wykładów oparty jest głównie na curriculum kursu projektowania permakulturowego PDC i podręczniku Permaculture - A Designers Manual Billa Mollisona, ale w formie skondensowanej i skróconej, łatwej do przyswojenia. Uzupełniliśmy go też o aktualne informacje ze świata permakultury oraz o własne doświadczenia zebrane w trakcie wielu lat pracy permakulturowej we własnym siedlisku oraz na rzecz klientów.

Wszystko, co w chwili obecnej udostępniamy, powstało w oparciu o nasze środki własne, pracę i czas. Nie korzystamy z żadnego wsparcia instytucjonalnego. Dzięki temu pozostajemy całkowicie niezależni i realizujemy autorski program kursów, trzymając się ściśle zasad etycznych permakultury. Korzystając z naszych wykładów, wspomagasz rozwój edukacji permakulturowej w naszym kraju, za co serdecznie Ci dziękujemy.

Jeżeli formuła naszej Szkoły Ci się podoba, zaproś do nas znajomych! Udostępnij link do Szkoły, podziel się wrażeniami na Facebooku. Dzięki temu pomożesz nam w pracy nad następnymi wykładami i kursami, a plany są ambitne :)

Do zobaczenia na wykładzie! :)

Wojciech Górny i Zespół Permisie.pl


Twój Instruktor


Wojciech Górny
Wojciech Górny

Absolwent SGGW, z wykształcenia zootechnik i ichtiobiolog.

Miłośnik przyrody, wędkarstwa, permakultury, absolwent dwóch kursów projektowania permakulturowego, uczeń Geoffa Lawtona.

Wolne chwile spędza budując małe permakulturowe siedlisko w sercu Puszczy Bolimowskiej, znane też jako Permakulturowe Miejsce Pokazowe “Ostoja”.

Wykładowca, konsultant i projektant permakulturowy. Założyciel grupy Permakultura Warszawa i Projektowanie Permakulturowe na Facebooku, oraz strony permisie.pl.

Organizator cyklicznych Warszawskich Spotkań z Permakulturą.

Pasjonat bioróżnorodności i zastosowania permakultury dla jej wspomagania.

Tłumacz na język polski pierwszego podręcznika permakultury dla szkół, “Student Permakultury 1”

Inicjator i organizator tłumaczenia na język polski książki "Istota Permakultury" Davida Holmgrena.
Konsultant merytoryczny polskiego wydania książki "Wprowadzenie do permakultury" Billa Mollisona.

Autor artykułów i felietonów o tematyce permakulturowej.

Ukończone kursy i szkolenia permakulturowe:

Maj 2013 — Permaculture Design Course, Regenerative Leadership Institute, USA, instruktorzy Vladislav Davidzon, Larry Korn, Max Meyers

Kwiecień 2014 — Geoff Lawton’s Online Permaculture Design Course, instruktor Geoff Lawton, certyfikat projektanta permakultury Permaculture Research Institute of Australia, nr 6538.


Jeżeli masz jakiekolwiek uwagi, sugestie, opinie, podziel się proszę z nami, pisząc na adres [email protected]
Ten kurs robimy dla Ciebie, i Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Czy kurs spełnia Twoje oczekiwania?
Czy wart jest swojej ceny?
Czego brakuje, co jest nie tak?
Napisz!
Z permakulturowym pozdrowieniem,

Wojciech, Olga i Tomek - permisie.pl

Zapisy na ten kurs są obecnie zamkniete.