Pierwszy i jak na razie jedyny kurs projektowania permakulturowego online w języku polskim, który spełnia wymogi niezbędne, aby uzyskać uznawany na całym świecie certyfikat PDC - Permaculture Design Certificate.

Program wykładów oparty jest głównie na curriculum kursu projektowania permakulturowego PDC i podręczniku Permaculture - A Designers Manual Billa Mollisona, ale w formie skondensowanej i skróconej, łatwej do przyswojenia. Uzupełniliśmy go też o aktualne informacje ze świata permakultury oraz o własne doświadczenia zebrane w trakcie wielu lat pracy permakulturowej we własnym siedlisku oraz na rzecz klientów.

Dzień dobry, nazywam się Wojciech Górny i będę Twoim przewodnikem po świecie permakultury.

Kilka słów o mnie:

Absolwent SGGW, z wykształcenia zootechnik i ichtiobiolog. Miłośnik przyrody, wędkarstwa, permakultury, absolwent dwóch kursów projektowania permakulturowego, uczeń Geoffa Lawtona. Wolne chwile spędza budując małe permakulturowe siedlisko w sercu Puszczy Bolimowskiej, znane też jako Permakulturowe Miejsce Pokazowe “Ostoja”. Wykładowca, konsultant i projektant permakulturowy. Założyciel grupy Permakultura Warszawa, Ogrodnictwo Permakulturowe i Projektowanie Permakulturowe na Facebooku, oraz strony Permisie.pl. Organizator cyklicznych Warszawskich Spotkań z Permakulturą. Pasjonat bioróżnorodności i zastosowania permakultury dla jej wspomagania. Tłumacz na język polski pierwszego podręcznika permakultury dla szkół, “Student Permakultury 1” Inicjator i organizator tłumaczenia na język polski książki "Istota Permakultury" Davida Holmgrena. Tłumacz podręcznika Aranya: Projektowanie permakulturowe - krok po kroku. Konsultant merytoryczny polskiego wydania książki "Wprowadzenie do permakultury" Billa Mollisona. Autor artykułów i felietonów o tematyce permakulturowej.

Ukończone kursy i szkolenia permakulturowe:

Maj 2013 — Permaculture Design Course, Regenerative Leadership Institute, USA, instruktorzy Vladislav Davidzon, Larry Korn, Max Meyers

Kwiecień 2014 — Geoff Lawton’s Online Permaculture Design Course, instruktor Geoff Lawton, certyfikat projektanta permakultury Permaculture Research Institute of Australia, nr 6538.

Zwiastun Kursu


Witamy Cię w naszej Szkole Projektowania Permakulturowego!

Szkoła Projektowania Permakulturowego to projekt edukacyjny tworzony z pasją. To oddolna inicjatywa mająca na celu propagowanie idei permakultury oraz edukację w zakresie projektowania permakulturowego i dyscyplin z nim związanych, za pośrednictwem Internetu. Naszym celem jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców, nieosiągalne innymi drogami. Nasze wykłady i kursy kierujemy do polskich odbiorców, dlatego przygotowujemy je po polsku.

Kurs Certyfikowany Projektowania Permakulturowego PDC to nasz pierwszy kurs, który ewoluuował jak ekosystem. Pracowaliśmy nad nim ponad dwa lata, sukcesywnie publikując kolejne wykłady.


Tu znajdziesz pełny kurs, w formie 15 wykładów.

Kurs składa się ze 167 lekcji wideo.

(łącznie 1700 minut nagrań wideo plus materiały dodatkowe)


Spis wykładów wchodzących w skład kursu znajdziesz poniżej.


Każdemu wykładowi towarzyszy szeroka gama materiałów bonusowych, w postaci linków do polecanych zasobów, jak i szerokiej oferty naszych własnych publikacji. Wszystkie materiały bonusowe otrzymujesz za darmo.

Kurs to nie tylko wykłady w formie wideo, to także krótkie quizy wiedzy, a przede wszystkim możliwość dyskusji z innymi uczestnikami kursu w komentarzach pod lekcjami oraz w dedykowanej wyłącznie dla kursantów grupie prywatnej na Facebooku.

Wszystko, co udostępniamy, powstało w oparciu o nasze środki własne, pracę i czas. Nie korzystamy z żadnego wsparcia instytucjonalnego. Dzięki temu pozostajemy całkowicie niezależni i realizujemy autorski program kursów, trzymając się ściśle zasad etycznych permakultury. Korzystając z naszych wykładów, wspomagasz rozwój edukacji permakulturowej w naszym kraju, za co serdecznie Ci dziękujemy.

Jeżeli formuła naszej Szkoły Ci się podoba, zaproś do nas znajomych! Udostępnij link do Szkoły, podziel się wrażeniami na Facebooku. Dzięki temu pomożesz nam w pracy nad następnymi wykładami i kursami, a plany są ambitne :)

Do zobaczenia na wykładach! :)


Wojciech Górny i Zespół Permisie.pl

Zapisy na ten kurs są obecnie zamkniete.

Co mówią o kursie nasi Studenci:

Marcelina: Ogromna dawka praktycznej wiedzy!


Ten kurs to niesamowita możliwość czerpania z doświadczeń starszego kolegi „po fachu”. 

Oceniam jego przydatność z perspektywy 5 lat studiów ogrodniczych specjalizacji Kształtowanie Terenów Zieleni, które dały silne podwaliny wiedzy, jednak zupełnie nie tworzyły obrazu wzajemnych powiązań elementów projektowanej przestrzeni. Spacery w terenie nabrały teraz nowego wymiaru. Dzięki świetnie zobrazowanym przykładom łatwiej dostrzec wszechobecne wzorce, a uśmiech sam ciśnie się na usta gdy w trakcie wędrówki zboczem natrafia się na punkt kluczowy :) Z pewnością przerobienie wszystkich lekcji ośmiela do rozpoczęcia przygody z projektowaniem większych założeń niż tylko przydomowe miejskie ogrody. Serdecznie polecam tę ogromną dawkę praktycznej wiedzy!

Artur:
Kurs wart jest znacznie więcej!


Kurs zdecydowanie przerósł moje oczekiwania. Ogrom materiału dotyczącego permakultury został przedstawiony w systematyczny i przystępny sposób, a dbałość o szczegóły i szata graficzna sprawiają, że nauka jest przyjemnością. Jest do dowód na to że kilkoro ludzi z dobrą motywacją i pasją pomimo ograniczonych zasobów może dokanać cudów. Kurs wart jest znaczenie więcej niż kwota na jaką wyceniają go autorzy.


Elżbieta: Kurs jest wspaniały!

Odbiór wykładów mam bardzo dobry - nic nużącego, mnóstwo rzetelnej, konkretnej wiedzy. Świetne ilustracje. Jedyna "wada" dla mnie jest taka, że obfitość wiedzy mnie przerasta, nie daję rady przyswoić tego wszystkiego od razu w czasie kursu i potrzebuję wracać do wykładów wielokrotnie. :)

Szczerze polecam i sam kurs, i dołączenie do społeczności kursantów, co jest wielką pomocą w przygotowaniu się i praktyce projektowania.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.


Jakie wymogi muszę spełnić, aby uzyskać certyfikat ukończenia kursu PDC?

Aby uzyskać certyfikat ukończenia Kursu Projektowania Permakulturowego w Szkole Permisie.pl musisz obejrzeć wszystkie piętnaście wykładów oraz przesłać Ćwiczenie Projektowe.

Dyplom ukończenia kursu zostanie wystawiony po pozytywnej ocenie Ćwiczenia Projektowego.

Na czym polega Ćwiczenie Projektowe?

Mówimy o tym dokładnie w Wykładzie 15. W skrócie, w ramach Ćwiczenia Projektowego sporządzasz projekt permakulturowy, który podlega ocenie przez Zespół Permisie.pl

Ile mam czasu na sporządzenie projektu?

Na Twój projekt czekamy 90 dni od daty wykupienia przez Ciebie wykładu 15, albo 180 dni od dnia wykupienia kursu jako całości. 

W jakiej formie mam przesłać mój projekt?

Projekt ma mieć formę pliku PDF. Opcjonalnie, materiały uzupełniające w innej formie możesz przesłać po ustaleniu z nami formy i sposobu ich dostarczenia.

Gdzie mam wysłać swój projekt?

Prosimy o przesłanie emailem na adres [email protected]

Jak projekt jest oceniany?

Nie wystawiamy ocen. Albo projekt akceptujemy i wystawiamy dyplom ukończenia kursu, albo prosimy Cię o wprowadzenie poprawek.

Umawiamy się, że będziemy Cię prosić o poprawki dwukrotnie, ale mamy nadzieję, że w ogóle nie będzie takiej potrzeby.

Pamiętaj, że Ćwiczenie Projektowe nie jest egzaminem, a raczej okazją do dalszej nauki i do tego, abyś zrobił(a) pierwszy krok w realnym projektowaniu permakulturowym.

Chcę zrezygnować, czy mogę prosić o zwrot pieniędzy?

Z uwagi na sposób, w jaki działa i prowadzi rozliczenia Teachable (odprowadzanie polskiego VAT'u etc.), wykupienie wykładu 15 lub kursu w całości nie może być refundowane w przypadku na przykład nieobejrzenia wykładów 1-14, rezygnacji ze złożenia projektu czy utraty chęci uzyskania dyplomu PDC. Dlatego też - będziemy to podkreślać - prosimy o rozważną decyzję i zakup tylko te osoby, które są zdeterminowane taki dyplom uzyskać. Dziękujemy za zrozumienie.

Czy wystawiacie faktury?

Obsługę płatności prowadzi platforma Teachable, możesz wybrać opcję umieszczenia swoich danych do faktury w formularzu opłaty za kurs. Dane te znajdą się na rachunku lub fakturze. Teachable również nalicza i odprowadza podatek VAT. W przypadku problemów skontaktuj się proszę z działem wsparcia Teachable.

Jaki dyplom otrzymam i jaką drogą?

Osoby, które prześlą projekt spełniający wymogi otrzymają numerowany, podpisany, wydrukowany dyplom ukończenia Kursu Projektowania Permakulturowego (PDC Online) w Szkole Permisie.pl, przesłany na nasz koszt na wskazany adres na terenie Polski lub paczkomat InPost.

Istnieje też opcja otrzymania pliku PDF dla tych, którzy mieszkają za granicą lub wolą samodzielnie sobie dyplom wydrukować i zmniejszyć nasz wspólny ślad węglowy. 

Jak taki dyplom wygląda?

Kiedy dostanę dyplom ukończenia kursu?

Dyplom wyślemy w ciągu 30 dni od daty otrzymania projektu, który ocenimy pozytywnie.

Gdzie mogę zapytać o sprawy związane z Ćwiczeniem Projektowym?

W pierwszej kolejności, w Komentarzach na stronie Teachable.pl oraz w grupie dyskusyjnej dla Studentów naszej Szkoły. Można też napisać na adres [email protected]

Jakie dane muszę podać chcąc uzyskać dyplom ukończenia kursu PDC?

Jedyne wymagane dane to prawdziwe imię i nazwisko oraz adres email

Jakie dane osobowe zbieracie?

Nie zbieramy żadnych danych poza imieniem, nazwiskiem i adresem email. O ile chcesz otrzymać dyplom ukończenia kursu w formie drukowanej, poprosimy o adres do wysyłki. Z twoim imieniem i nazwiskiem skojarzony będzie jedynie numer świadectwa ukończenia kursu.

Co jeszcze możecie mi zaoferować po ukończeniu kursu?

• Miejsce na publicznie dostępnej Liście Absolwentów naszej Szkoły

• Prezentację Twojego projektu na naszej stronie WWW

• Członkostwo w grupie dyskusyjnej absolwentów kursu PDC na Facebooku, jedynej takiej w kraju

• Dodatkowe kursy z naszej oferty, które sukcesywnie będziemy dodawać

Mam inne pytania w sprawie kursu, gdzie mogę je zadać?

Wszelkie inne pytania prosimy przesyłać na adres [email protected]

 

Pozdrawiamy serdecznie!


Wojciech Górny i Zespół Permisie.pl 
Zapisy na ten kurs są obecnie zamkniete.

Nasz Kurs w liczbach

(stan na 15 grudnia 2021)


Łączna liczba opublikowanych lekcji: 167

Łączny czas lekcji wideo: 1700 minut

Łączny rozmiar lekcji wideo składających się na nasz kurs: ponad 70 GB

Łączna liczba slajdów w prezentacjach: 1649

Łączna liczba pytań w quizach: 625

Liczba błędnych odpowiedzi jakie trzeba było wymyślić do quizów: ponad 2000

Liczba artykułów i plików bonusowych: 48

Liczba linków do materiałów dodatkowych: 320

Szacunkowy czas potrzebny, aby gruntownie zapoznać się ze wszystkimi materiałami bonusowymi i uzupełniającymi: pół roku

Liczba członków grupy Studentów naszej Szkoły na Facebooku: 102

Liczba osób, które wykupiły choć jeden nasz wykład: 266

Liczba osób, które obejrzały darmowe lekcje na Youtube: 6300

Liczba osób zaangażowanych w realizację kursu: 3

Czas od pierwszego spotkania zespołu do zakończenia prac nad kursem: 960 dni